4 Іяра (13 травня) – День Пам’яті

4 Іяра (13 травня) – День Пам’яті День, коли весь єврейський народ вшановує пам’ять солдат, які загинули за незалежність своєї держави. Цього дня учнівський та педагогічний колективи нашого закладу взяли участь в акції вшанування пам’яті єврейських та українських воїнів, які поклали своє життя за незалежність. В рамках цієї акції ми провели хвилину мовчання, сказали молитву.

ПРЕМʼЄРА ВИСТАВИ «ЗА ДВОМА ЗАЙЦЯМИ»

«За двома зайцями» – комедійна п’єса українського драматурга Михайла Старицького, що була написана у 1883 році українською мовою. Ця історія розповідає про цирульника Свирида Голохвостого, який мріє збагатитися, одружившись із багатою міщанкою Пронею Сірко, а водночас залицяється до бідної дівчини-красуні Галі. У п’єсі вдало висвітлено проблему соціальної нерівності та висміяно життя українських русифікованих міщан Києва,.

Іяр – це вавилонська назва місяця, який у Торі названо просто “другим”

Іяр – це вавилонська назва місяця, який у Торі названо просто “другим”, бо він безпосередньо слідує за Нісаном – першим із місяців року. У Танаху він названий “Місяць Зів” (Млахім I, 6,1), тобто “місяцем сяйва”, бо саме в ньому сонце починає світити на повну силу, проте ще не обпікає, як у літні місяці, або ж.

У свята 4 назви…

У свята 4 назви: Песах, Хаг а-Херут (свято свободи), Хаг а-Мацот (євреї харчувалися мацою в роки рабства), Хаг а-Авів (свято весни). Слово Песах у перекладі з івриту означає “перестрибнув”. Цим словом у Торі називається жертвоприношення, яке євреї мали приносити в це свято. Саме свято отримало свою назву від цього жертвопринесення, адже Всевишній у Єгипті “пасах”.

Сьогодні наша шкільна родина щаслива вітати з ювілеєм засновницю, душу та серце «Міцви» — Ребецн Хану Азман.

Дорога Хано, бажаємо Вам багато сил, натхнення та здоров’я, щоб і надалі бути нашою улюбленою вчителькою, успішною керівницею, науковицею, щасливою дружиною та турботливою мамою. Ми дуже Вас любимо!

Свято Лайла Седер у ліцеї «Міцва 613» пройшло неперевершено!

Свято Лайла Седер у ліцеї «Міцва 613» пройшло неперевершено! Наші учні з радістю й великим ентузіазмом взяли участь у цій особливій події, де були дотримані традиції свята, веселощі та смачна трапеза. Діти самостійно випікали мацу та розповідали про свято Песах, демонструючи свою обізнаність у історії єврейського народу та підкреслюючи важливість збереження традицій.

Велосипедні пригоди наших школярів!

Нещодавно у нас в школі з’явилися нові велосипеди, і це відкрило нові можливості для активного проведення часу на свіжому повітрі. Наші діти не пропускають нагоди відправитися на прогулянку на своїх нових двоколісних друзях. Велосипеди не лише сприяють фізичному розвитку дітей, але й допомагають їм розвивати навички балансу, координації та впевненості в собі. Ми вдячні за.

Цікаві факти про місяць Нісан.

Нісан – весняний місяць Нісан – один із небагатьох місяців, згаданих у Торі за назвою. Це перший місяць єврейського календаря “Цей місяць першим буде у вас серед місяців” Бог вивів нас із Єгипту Після 210 років страждань у єгипетському рабстві Всевишній звільнив Свій народ. Це сталося в місяці Нісан. У місяці Нісана починається Песах Свято.

Маловідомі факти з історії Пурима

Чи знаєте ви, що… Маловідомі факти з історії Пурима Амана повісили у другий день свята Песах. (Пурім же – це річниця перемоги євреїв у війні проти своїх ворогів одинадцятьма місяцями пізніше). Єврейське ім’я Естер було Адаса. (Естер же є її перським ім’ям.) Мордехай був першою в історії людиною, іменованою “юдей”. (До цього використовувалися назви “євреї”.

ОБМІН ПОДАРУНКАМИ В МІЦВІ

ОБМІН ПОДАРУНКАМИ В МІЦВІ – СМАЧНА ТА ВЕСЕЛА ШКІЛЬНА ТРАДИЦІЯ Сьогодні в «Міцві» з кожного класу долинає сміх та шурхіт пакувальних матеріалів, адже усі готуются до обміну подарунками з друзями та мешканцями Анатевки. Останні штрихи – виготовлення смачненьких гоменташен – і можна починати!